Bir kitap bir insanı, bir insan dünyayı değiştirebilir...

Kur'an-ı Kerim'den Müslümana Öğütler

Kur'an-ı Kerim'den Müslümana Öğütler
 • Kategori : Din ve İnanç
 • Yazar : Tekin Kılınç
 • Katkıda Bulunanlar :
 • Cilt Bilgisi : Amerikan
 • Kağıt Bilgisi : 60 gr. kitap kağıdı
 • Basım Tarihi : Mart 2014
 • Basım Bilgisi :
 • Sayfa Sayısı : 160
 • Kitap Boyutları : 13,5x21
 • ISBN No : 9789944466059
 • Barkod No :
 • Etiket Fiyatı : 7,5
 • Çıkış Tarihi : Mart 2014

Allah'ü Teâlâ Kur'an-ı Kerim'de Müslümanların dünya ve ahirette mutlu bir hayat sürmeleri için her türlü öğüt, uyarı ve nasihatlerde bulunmuş, kısaca Allah'ın rızasını kazanmak için nasıl davranması, nasıl bir hayat çizgisinde yürümesi gerektiğini bildirmiştir.

"İNMEMİŞTİR HELE KUR'AN BUNU HAKKIYLA BİLİN, NE MEZARDA OKUNMAK, NE DE FAL BAKMAK İÇİN" Kur'an, Mehmet Akif'in ifadesiyle ne ölülerin ardından okunmak, ne de fal bakmak için inmiştir. O bir üfürük kitabını da değildir. O tüm insanlara öğüt vermek, gaflet içinde olanlara gerçekleri hatırlatmak, insanları iyiye, güzele yönlendirmek, dünya ve ahret felaketlerine karşı onları uyarmak için gönderilmiştir.
O'nun kitabını anlamaya ve yaşamaya yönelik bir adım ve aynı zamanda küçük bir ahret azığı olsun diye yaptığımız bu mütevazı çalışmamızda Kur'an-ı Kerim'de özellikle Allah'a karşı sorumluluklarının bilincinde olan O'nun yasaklarını çiğnemekten sakınan, emirlerini yerine getirememekten korkan mü'minlere, Kur'an-ı Kerim'de öğüt veren ayetler bir araya getirilerek çeşitli Tefsir ve Hadis kitaplarından da faydalanılarak kısa açıklamalarını yapmaya çalıştık.

Böylelikle bu eseri okuyan kardeşlerimin günlük hayatlarında nelere inanması, neleri reddetmesi gerektiğini, nelerin iyi, güzel ve helal, nelerin kötü, çirkin ve haram olduğunu, neleri yapması, neleri yapmaması gerektiğini Allah'ın rızasını kazanmak için nasıl davranması gerektiğine ilişkin Kur'an-ı Kerim'de geçen ayetler bir araya getirilerek özet açıklamaları yapılmıştır.

1974 YILINDA Isparta’nın Sütçüler ilçesi’ne bağlı Kasımlar kasabasında doğdu.
İlk ve Ortaokulu kasabasında, Liseyi Isparta Gülistan Lisesinde, Üniversiteyi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünde okudu. Mezun olduktan sonra özel sektörde çalışmaya başlayan yazar, aynı yıllarda yazarlık hayatına adım attı. Türkiye onu, “Kur’an’da Allah’ın Sevdiği Müslüman” adlı ilk kitabı ile tanıdı.
Okumayı ve araştırmayı çok seven yazar, ecdadına layık nesiller yetişmesine katkıda bulunmak için, okuduklarını, öğrendiklerini yazmaya başladı. Osmanlı Tarihi, Kültür ve Medeniyeti, Kur’an araştırmaları, Siyer, Hadis ile ilgili araştırma ve yazı çalışmalarına hız verdi. Yazdığı kitaplarla İslâmî duyarlılığı gönlümüzden, hayatımıza taşıyan yazarımız, yazı çalışmalarına Isparta’da devam etmektedir.
Araştırmacı bir kişiliğe sahip olan yazarımız evli; Hafsa, Sevde ve Ümmü Habibe adında üç kız çocuk babasıdır. Gülşehri Isparta’da ikamet etmektedir.
Yayınlanmış Eserleri:
Kur’an’da Allah’ın (cc) Sevdiği Müslüman, 1.
Kur’an-ı Kerim’den Müslümanlara Öğütler, 2.
Kur’an ve Sünnet Işığında Müslüman’ın Bir Günü, 3.
Osmanlı’dan Torunlarına Yol Rehberi,4.
Mevlana’dan Torunlarına Yol Rehberi,5.
Peygamberimizin (sav) Sevdiği Gençlik,6.
Peygamber Efendimiz (sav) Dilinden Müslüman’ın Edep ve Ahlakı, 7.
Kur’an’da Peygamber Efendimiz’e (sav) Öğretilen Dualar,8.
Peygamber Efendimizin (sav) Dilinden Cennet’in Kapısını Açan 9. Ameller,
Peygamber Efendimizin (sav) Dilinden Cennet’in Kapısını Açan 10. Sevaplar,
Peygamber Efendimizin (sav) Dilinden Cennet Kapısını Açan Sün11. netler,
Peygamber Efendimizin (sav) Dilinden Cennet Kapılarını Açan Du12. alar,
Peygamber Efendimiz’in (sav) Dilinden Cennet Kapısını Açan Nafile 13. İbadetler,
Aşk-ı Nebi,14.
Kur’an’da Allah’ın (cc) Sevdiği Gençlik.15.
İletişim: tekin32kilinc@hotmail.com
anadolukitapkirtasiye32@hotmail.com